Gösterilen sonuç sayısı: 9

SEO İçerik

Hangi sektörde olursa olsun bir web sitesinde SEO içerik olmadan varlığını sürdürmesinin mümkün olamayacağı söylenebilir. SEO çalışmalarının tamamı gerçekleştirilip teknik SEO, site içi ve dışı SEO süreçleri tamamlansa da SEO içerikler ile doldurulmadan görünür olması çok zordur. Web sitesini oluşturan sayfaların arama motorları tarafından indekslenebilmesi ve arama sonuç sayfasındaki sıralamalarda herhangi bir ücretli reklam olmadan daha üst sıralarda olması için SEO içerik üretimine önem verilmelidir. Dijital reklam ve pazarlama kalemlerindeki maliyetleri direct olarak düşürmeye yardımcı olması da bir işletme için çok önemli bir tasarruftur. Düz yazı ya da makale gibi yazılmayan SEO uyumlu makale alakalı anahtar kelimeleri bulunduran, kullanıcıların arama motorlarında yaptığı sorgulara yanıt bulabileceği ve okura fayda sunan içeriklerdir. Bu içerikleri diğer metinlerden ayıran en önemli özelliği anahtar kelime kullanımıdır. SEO uyumlu makale yazımı konusunda tecrübe sahip değilseniz veya yeterli vakit ayıramıyorsanız SEO odaklı içerik konusunda deneyimli 8kare içerik yazarlarından destek alabilirsiniz. Görsel ve video içerik desteği için Online Grafik Tasarım kategorisini de inceleyebilirsiniz.

SEO İçerik Çeşitleri

SEO içerik çeşitleri web sitesini oluşturan tüm bileşenlere eklenebilir. En çok kullanılanlar arasında ürün açıklaması, kategori açıklaması, blog içeriği ve meta açıklama yer alır. Bunun dışında backlink almak için tercih edilen tanıtım yazısına ek olarak sosyal medya platformlarında kullanılan sosyal medya içeriği de SEO uyumlu makale hizmeti kapsamındadır. Potansiyel müşterilerinizin sık görüntülediği ürün açıklaması pek çok işletmenin dikkat etmediği ancak en çok önem verilmesi gereken içeriklerin başında gelir. Arama motorlarının en az 250-300 kelimeyi indekslediği baz alındığında sektöre göre uzunluğu değişebilir ve satışa götürmeyi etkiler. Bu nedenle ürüne ait her detayı ve alakalı anahtar kelimeyi içeren SEO odaklı içeriktir. Kategorilerin indekslenmesini sağlayan kategori içerikleri sitenizin görünürlüğünü doğrudan arttırır. Bu içerikler kategoriler hakkında bilgi veren yazılardır, içerisinde yer alan ürünlerin özellikleri kısaca anlatılır. Ayrıca satın almaya teşvik eden ifadeler (Call to action) abartıya kaçılmadan kullanıldıktan sonra kullanıcının sayfadaki nasıl sipariş vereceğinden kısaca bahsedilir.

Web sitesine ait bir sayfa veya tek başına bir web sitesi olan bloglarda bulunan blog içeriği bir diğer önemli içerik çeşididir. Blog yazısı konularında bir sınır yoktur, ayrıca haber, sağlık, yemek tarifi gibi temasal da olabilir. Markanıza ve ürünlerinize ait blog yazısı marka bilinirliğini arttırırken aynı zamanda ön satış yapabilir ve uzun vadede satış getirebilir. Arama motorları yeni içeriğin ne ile ilgili olduğunu meta açıklaması sayesinde anlar. Maksimum 90-160, yeni güncellemelerle ise 320 kelimeye çıkarılan uzunlukta yazılmalıdır. SERP sayfasında (arama motoru sonuç sayfası) sayfasınızın başlığı ve url’nin altında bulunan yazılardır. İyi bir SEO içerikte mutlaka bulunmalıdır. Bununla birlikte backlink kazanma stratejilerinden biri olan backlink tanıtım yazısı otoritesi yüksek alakalı sitelerde yayınlanır ve anchor text üzerinden sitenize link verilir. Sosyal medya kanallarında özellikle Instagram uygulamasında yapılan son güncellemelerden sonra burada yer alan sosyal medya içeriklerinin de anahtar kelime kullanımına göre öne çıkarılması söz konusu olduğundan SEO içeriklerin önemi artmıştır. Ayrıca yeni bir web sitesi kuruyor veya var olan sitenizdeki tüm içerikleri değiştirmek istiyorsanız tüm web sitesi içeriği satın alarak web sitesi içerik paketi avantajından faydalanabilirsiniz. Redaksiyon hizmeti ile hazırda var olan içeriklerin yeniden düzenlenerek SEO uyumlu hale getirilmesi de mümkündür. SEO içerik dışında makale, tez, bilimsel makale gibi birçok yazı türüne de redaksiyon uygulanabilir.

SEO İçerik Nedir?

SEO içerik SEO kriterlerine uygun olarak yazılmış metinlerdir. Konuyla alakalı doğru anahtar kelimelerin yer aldığı ve sektöre uygun anlatıma sahip web sitesi içerikleridir. Organik sıralamanın yükselmesine etki eder.

SEO Uyumlu İçerik Nasıl Üretilir?

SEO içerik üretiminde pek çok kritere uyulması gerekir. Yapılan son güncellemeler sonrası SERP sonuç sayfasında kullanıcıya en çok fayda sağlayan içerikler ödüllendirilmeye başlanmıştır. Ayrıca algoritmalar eş anlamlı kelimeleri ve semantik anlatımları da baz alır. Rakiplerinizi geçmek, arama motorlarının içeriğinizi farkedebilmesi ve üst sıralara çıkabilmek için SEO uyumlu makale yazımında aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir:

  • İçerik yazıcağınız konuyu belirledikten sonra rakiplerinizin benzer içeriklerini inceleyin. Kelime sayısını bu doğrultuda netleştirebilirsiniz. Asla kopya olmayan özgün içerikler yazın.
  • Konuyla alakalı detaylı anahtar kelime araştırması yapın. Aranma hacmi yüksek birkaç anahtar kelime belirleyin ve sıralama almanıza yardımcı olan düşük aranma hacimli uzun kuyruklu anahtar kelime (long-tail keywords) kullanımına ağırlık verin.
  • Yazım yanlış bulunan anahtar kelimeleri ve anlatım bozukluğuna sebebiyet verecek kelimeleri kullanmayın.
  • Anahtar kelime yoğunluğunu %2.5-4 arasında tutmaya özen gösterin. Kelimeler yazıya dengeli dağılmalı ve yazının ilk cümlesinde ana anahtar kelime geçmelidir.
  • İçeriğin konusuna uygun ilgi çekici bir ana başlık kullanın.
  • Yazı okunabilir, anlatım bozukluğu içermeyen yapıda olmalıdır. Eş anlama gelen ve tekrarlayan ifadelerden kaçının.
  • İçeriğin uzunluğuna göre değişebilen sayıda anahtar kelime geçen ara başlık kullanımına özen gösterin. Konu tamamen başlıkla alakalı olmalıdır.
  • Sürekli düz yazı olan metinler okuru sıkar ve anlamayı zorlaştırır. Bu sebeple içeriğin uygun yerlerinde maddeleme, inografik içerik, görsel kullanmaya çalışın.
  • Meta açıklama ve hiyerarşik yapıda başlık etiketi kullanın (H1, H2, H3, H4 vb.).

SEO İçerik Fiyatları

Rekabetin ciddi ölçüde arttığı e-ticaret sektöründe yer alan sitenizin fiziki mağazanın bir paraleli olma niteliğinde olması gereken online mağazanızın minimum maliyetle daha görünür olması çok önemlidir. Markanızı, hizmetlerinizi ve ürünlerinizi en iyi şekilde taşıyan ve SEO kriterlerine uygun yazılmış SEO içeriğin gerekliliği bu noktada tartışılmaz durumdadır. Bu önemlilikten dolayı işletmeler uzman SEO makale yazarları tarafından yazılan SEO içerik üretimine yatırım yapmaktadır. Diğer SEO çalışmaları ile kıyaslandığında SEO uyumlu makale fiyat olarak oldukça uygundur. 8kare içerik üreticilerinden destek alarak SEO uyumlu içerik satın alabilirsiniz. Cazip SEO uyumlu makale fiyatları ile ihtiyacınıza uygun içeriği sepetinize ekleyerek online sipariş verebilirsiniz.