Açıklama

Hedef kitle ve kamuoyunda yazılı içeriklerden daha etkili olan video içeriklerin içerik pazarlamasında yeri çok büyüktür. Video içerik çeşitleri arasında da tanıtım filmi en etkili iletişim stratejilerinden biridir.

Tanıtım Filmi Nedir?

Tanıtım filmi, tüm sosyal medya mecralarında ve yayım organlarında, marka, ürün hizmet ve kurumsal tanıtım yapılmasını sağlayan sesli ve görsel içeriklerin bulunduğu videolardır.

Tanıtım Filmi Çeşitleri Nelerdir?

Marka, ürün, hizmet ya da firmanızı pek çok farklı tanıtım filmi ile geniş kitlelere duyurabilirsiniz. Tanıtım filmi hazırlama ve içeriği bakımından çeşitlilik gösterir. En sık kullanılan tanıtım filmi çeşitleri aşağıdaki gibidir:

  • İnfografik tanıtım filmi motion graphics yöntemi kullanılarak hazırlanan infografik tasarımların hareketli videolarıdır.
  • Ürün tanıtım filmi satışa sunulan ürün ve ürünlerin gerçek çekimler ya da motion grafikler kullanılarak video içeriklere dönüştürülmesidir.
  • Kurumsal tanıtım filmi veya şirket tanıtım filmi kuruma özgü renkler ve mesajların kullanıldığı video içerikleridir.
  • Etkinlik tanıtım filmi konser, parti, fuar seminer gibi tüm organizasyonları duyurmak amacıyla yapılan tanıtım filmleridir.
  • Web sitesi tanıtım filmi var olan ya da yeni kurulan bir web sitesinin reklamını yapmak için hazırlanan tanıtım filmleridir.

En etkili reklam araçları arasında olan tanıtım filmi yapımı iyi analiz gerektirir. Yüksek yaratıcılık gerektiren tanıtım filminin profesyonel bir şekilde hazırlanması reklamın başarısını direkt olarak etkiler. İdeal tanıtım filmi süresine sahip, iyi seslendirilmiş, sektöre uygun ve hedef kitle analizi yapılarak hazırlanmış tanıtım filmlerinin başarılı olma şansı daha yüksektir. Tanıtım filmi süresi 3-5 dk arasında olmalıdır. Gereğinden fazla uzun tanıtım filmleri izleyiciyi sıkabilir. 8kare profesyonel tasarımları ve uygun tanıtım filmi fiyatı ile hedef kitlenize ulaşmanıza yardımcı olan etkili tanıtım filmine sahip olabilirsiniz.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Tanıtım Filmi” için yorum yapan ilk kişi siz olun