Açıklama

Kategori Açıklaması Nedir?

Kategori açıklaması, kategori sayfası üzerinde yer alan bilgi verici içeriklerdir. Kategori sayfasının en altında veya üzerinde bulunan kategori açıklaması o kategoriye ait ürünlerin markalarının, kısaca özelliklerinin belirtilmesine ek olarak ürün açıklamasından oldukça farklıdır.

Kategori Açıklaması Ne İşe Yarar?

Kategori açıklaması kullanıcıların, kategorinizdeki ürünlerle ilgili yaptığı aramalar ile doğrudan web sitenize ulaşmasını sağlar. Doğru şekilde kurgulanmış ve SEO uyumlu kategori içeriği ile sitenize hedef kitlenizi daha iyi bir şekilde karşılar. Kategori SEO uyumlu içerik bulunması gereken önemli kısımlardan biridir. Öncelikle kategori ağacı tamamlanmış web siteniz içerisindeki ürünleriniz doğru gruplandırılmış olmalıdır. Potansiyel müşterilerinizin kategorideki ürünlerle ilgili sormuş olduğu soruların cevabını içermelidir. Okunabilir, okura faydası olan ve SEO uyumlu kategori açıklaması kullanıcıların sitenizi bulmasını kolaylaştırarak trafiği artırmış olur.

Kategori Açıklaması Kaç Kelime Olmalıdır?

Kategori içeriklerinin belirli bir uzunluğu yoktur. Kategorideki ürünlerin çeşitliliğine, hangi konuları kapsadığına göre değişebilir. Genel olarak 500 kelimeden uzun kategori yazısı oluşturulabilir.

8kare Online Kategori Açıklaması Siparişi

Kategori açıklaması web siteniz üzerindeki ürün veya hizmet kategorilerine ait karşılayıcı metinlerdir. Potansiyel müşterilerinizin soruları neticesinde sayfanıza direk olarak ulaşmasına yardımcı olur. Siteden hemen çıkma oranlarını düşürerek sayfa içerisinde daha uzun vakit geçirmelerine ek olarak satışa teşvik etmeyi etkilediğinden dikkatli ve iyi kurgulanmış olmalıdır. Semantik anlatıma sahip, kurumsal kimliğinize uygun bir dil kullanılması ve SEO uyumlu olması gereken kategori içerikleri yazımı konusunda 8kare içerik üreticilerinden yardım alabilir ve kategori açıklama siparişinizi online olarak verebilirsiniz.

Ek bilgi

Hitap Dili

Ben, Biz, Sen, Siz

Hitap Şekli

Bilgilendirici, Profesyonel, Samimi

Kelime Sayısı

1000, 1500, 2000, 400, 500, 750

Zaman Çekimi

Gelecek Zaman, Geniş Zaman, Hepsi, Şimdiki Zaman

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Kategori Açıklaması” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Hoşunuza gidebilir…