Açıklama

Blog Yazısı Ne Demek?

Blog, okura bilgi vermeyi amaçlayan web siteleridir. Burada yer alan blog içeriği veya blog yazısı her konuda ve içerik dilinde yazılabildiği için blog yazısı konuları oldukça geniştir. Günümüzde çoğunlukla şirket blogu olarak kullanılan blog siteleri, kişisel, temasal veya topluluk blogu da olabilir. Kişisel bloglarda yazar veya blogger tarafından yazılan blog içeriği tamamen şahsına ait başlıklardan oluşur ve içerik diliyle yazılır. Temasal bloglar yemek, teknoloji, hukuk gibi tek bir başlık altında toplanan içeriklerden oluşur. Topluluk blogları ise genellikle blog takipçilerinin siteye üye oldukları ve kendi içeriklerini yayımladığı blog siteleridir. Şirket bloglarındaki blog içeriği içerik pazarlamasının bir aracı olarak kullanılır, markanın itibarını ve güvenilirliğini artırmaya yardımcı olur.

Neden Blog? İyi Blog Yazısının Önemi Nedir?

Blog içeriği, uzun vadede etkisini gösterse de hedef kitleniz üzerinde marka bilinirliğini ve itibarını artıran en temel içerik çeşitlerinden biridir. İyi blog yazısı özelliklerini taşıyan bir blog paylaşımı işletmenizin geri dönüşüm oranlarını büyük ölçüde artırabilir. Dolayısıyla web siteniz içerisinde veya ayrı bir siteden, web sitenizi besleyen blogunuz olmasını kesinlikle öneriyoruz. Blog paylaşımlarını düzenli yapmalı veya blog yazarlarından profesyonel yardım almalısınız. Etkili blog yazısının önemi aşağıdaki gibi özetlenebilir:

  • Satın alma hunisinin başlangıcında çok etkili role sahiptir. Satışını yaptığınız ya da benzer ürünler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen potansiyel müşterileriniz blog içeriğiniz sayesinde bilgi sahibi olabilir ve daha sonra satın almak istediği zaman sizi tercih edebilir. Dolayısıyla etkili blog yazısı ön satış yapar diyebiliriz.
  • SEO’yu olumlu etkiler ve organik trafiğinizin artmasına yardımcı olur.
  • Blog içeriklerinizi sosyal medya mecralarında paylaştığınızda takipçi ve trafik artışı görülür.
  • Hedef kitlenizi analiz etmek, ürünlerinizin etkisini görmek için etkili ve en uygun yöntemlerden biridir.
  • Firmanız ve ürünlerinizin tanıtımını ücretsiz olarak yapabileceğiniz ücretsiz reklam araçlarıdır.

Blog Yazısı En Az Kaç Kelime Olmalı?

Blog yazısının kaç kelime olacağı içeriğin türüne, benzer konularda yazılmış içeriklerin uzunluğuna göre değişebilir. Bu nedenle blog içeriğinin kabul görmüş kesin bir uzunluğu yoktur. Arama motorları 300 kelimeden fazla olan içerikleri daha iyi indeksler. Google’da en çok görünen blog yazılarının ortalama uzunluğunun 1200 kelime olduğu bilinir. Blog yazısı yazmak istediğiniz içeriklere benzer blog yazısı başlıklarında üretilmiş içeriklerin uzunluğunu dikkate alabilirsiniz. SEO bakımından değerli blog içerikleri için iyi rakip analizi yapmalısınız, hiçbir benzeri olmayan blog yazısı başlıkları ve içerik fikirlerinde belirlenmiş net bir uzunluk yoktur.

8kare Online Blog İçeriği Siparişi

Şirketler için oldukça önemi olan blog paylaşımları belirli bir düzen içerisinde yapılması gereken içeriklerdir. Bu sebeple haftalık ya da aylık olarak hangi blog konu başlıklarında içerik yazılması gerektiğini belirlemeli ve her yeni blog içeriğinizi sosyal medya hesaplarınızda takipçilerinize duyurmalısınız. Ayrıca önemli gördüğünüz blog yazılarınızı ücretli reklamlarla da hedef kitleniz ile paylaşabilirsiniz. Blog içeriği hazırlamak için yeterli zamanınız olmadığını düşünüyor veya kendi başınıza yapamayacağınıza inanıyorsanız 8kare içerik üreticilerinden destek alabilir, blog içeriği siparişlerinizi online olarak verebilirsiniz.

Ek bilgi

Hitap Dili

Ben, Biz, Sen, Siz

Hitap Şekli

Bilgilendirici, Profesyonel, Samimi

Kelime Sayısı

1000, 1500, 2000, 350, 400, 500, 750

Zaman Çekimi

Geçmiş Zaman, Gelecek Zaman, Geniş Zaman, Hepsi, Şimdiki Zaman

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Blog İçeriği” için yorum yapan ilk kişi siz olun